Kavitace, radiofrekvence, vacuum

KAVITACE

PRO KOHO:

Kavitace je určena zejména pro klientky, které mají aktivní životní styl, dostatečný pitný režim a presto mají problémovou partii, kterou nemohou odstranit.

TIP:

Kavitace je nejúčinnější pro korekci lokalizovaných disproporcí a redukci objemu v izolovaných oblastech u jinak štíhlých žen i mužů, zejména vnějších stehen a tzv. Banánků pod zadečkem a boků u bříška. U kavitace můžeme sice ošetřit vice partií, jak nabízejí některá centra, ale úbytek je zde minimální, platí pravidlo, čím menší oblast ošetřujeme, tím větší je úbytek. Vždy po ošetření jedné části partie si můžete na ošetřenou partii sáhnout a vždy uvidíte rozdíl mezi ošetřovanou a neošetřovanou partií

Princip kavitace

Principem kavitace je působení nízkofrekvenčního ultrazvukového vlně na buněčnou membránu tukové buňky. Kavitace slouží k odbourání tukových ložisek a k odstraňování celulitidy a to tak, aby nedošlo k jakémukoliv narušení integrity kůže nebo k nepříznivému ovlivnění okolních orgánů. Nízkofrekvenční ultrazvuk zasahuje až do hloubky 9 cm,  tzn. ,že je vhodný pro silné usazeniny v různých oblastech. Obsah tukových buněk (tuk) se uvolní, dostane se do mezibuněčného prostoru, ze kterého je přirozeným způsobem cestou lymfatického sytému derivován do krve, ze které je následně vylučován přirozeným způsobem ven z těla.

Po destrukci buněčné membrány tukových buněk dochází k vyplavení tuku ve formě triglyceridů do intersticiální tekutiny mezi buňkami. Zde je enzymaticky metabolizován do formy glycerolu a volných mastných kyselin (FFA). Ve vodě rozpustný glycerol je použit jako zdroj energie, zatímco nerozpustné volné mastné kyseliny jsou transportovány do jater, kde jsou nejprve zpracovány a následně využity jako zdroj energie. Metabolické produkty jsou pak v obou případech vylučovány. Tuk je tedy odváděn ven z těla lymfatických systémem, proto je nezbytnou součástí ošetření přístrojová lymfodrenáž.

 

Průběh ošetření a doporučení

Před kavitační procedurou je vhodné dodržovat zvýšený pitný režim, zejména však den před samotnou kavitací. Během dne, na který je naplánována Vaše procedura, a několik dní poté, je doporučeno vypít nejméně 4 litry neperlivé neslazené vody denně tak, aby mohlo docházet k plynulému odplavování rozbitých tukových buněk ven z těla.

Proškolený terapeut podle Vašeho přání (při respektování kritérií daných pro kavitační proceduru jednotlivých částí těla) po aplikaci ultrazvukového gelu přiloží kavitační ultrazvukovou sondu. Samotná kavitace a manipulace sondou je prováděna s použitím mírného tlaku a velmi pomalými tahy. Během procedury je možné, že budete cítit lehké mravenčení, pocit tepla nebo jemné poštipování v ošetřované oblasti. Je běžné,že klient slyší mírné pískání.

Kavitace probíhá ambulantně bez nutnosti anestezie. Délka procedury je závislá na rozsahu části těla, na kterou je aplikována procedura, neměla by přesahovat 60 minut. Během jednoho sezení dochází k individuální redukci objemu ošetřované části těla. Ne vždy je možné během jednoho sezení dosáhnout cílové redukce objemu, případně obvodu ošetřované oblasti. Některé klientky cítí úbytek v centimetrech, některé výrazné změknutí ošetřované oblasti. Kavitaci je možné opakovat přibližně po 1 týdnu. Doporučuje se 3-6 ošetření pro danou partii.

Po ukončení kavitace budete uloženi na relaxační lůžko a budou Vám navlečeny lymfodrenážní nohavice. Tento vysoce účinný prostředek pomůže nastartovat a akcelerovat drenáž obsahu destruovaných tukových buněk.

Jak již bylo uvedeno, je nezbytné v období před i po kavitaci dodržovat pravidelný a zvýšený pitný režim, minimálně 4 litry neperlivé neslazené vody denně. Navíc je potřeba vyvarovat se jídel s vysokým obsahem tuků, aby mohl být všechen destruovaný obsah tukových buněk bez problémů odstraněn z těla a příslušné metabolické a eliminační procesy nebyly zbytečně saturovány nově přijímanými tuky z potravy. Je také výhodné v období po kavitaci zvýšit fyzickou aktivitu, čímž se zintenzívní prokrvení celého organismu.

Kontraindikace

Antibiotika, kortikoidy, epilepsie, zánět žil v akutní fázi, onemocnění srdce, ledvin a jater, nestabilizovaný stav štítné žlázy, otevřené poranění kůže a chronický zánět tlustého střeva. Dále nedoporučujeme nastávajícím a kojícím maminkám, lidem s kovovým implantátem v těle. Pokud trpíte dalšími závažným onemocněním, prosím konzultujte možnost ošetření.

RADIOFREKVENCE

PRO KOHO:

Radiofrekvence je určena zejména pro klientky, které trpí celulitidou nebo mají ochablou pokožku. Vedlejším efektem je úbytek tukové vrstvy až o 2 cm. Pro maximální efekt je výborná kombinace s vakuem nebo kavitací. Dochází k liftingu povadlé kúže a odstranění celulitidy.

TIP:

Výborné výsledky tohoto ošetření jsou viditelné u ochablé pokožky, bříška po porodu, u partií,u kterých došlo k rychlému úbytku váhy, při výskytu celulitidy na různých partiích těla, při ochablé pokožce např. Na rukou nebo nad koleny, a hodí se také na oblast obličeje, dekoltu a krku.

V pobočce Na Strži můžete kombinovat s vakuem – 3 MAX TECHNOLOGIE. Na obou pobočkách nabízíme ošetření technologií MAGIC POLAR kombinovanou se světelnou terapií.

Princip radiofrekvence – MAGIC POLAR

Tělová radiofrekvence je neinvazívní metoda, tzn. bez chirurgického zákroku, která velmi účinně a rychle zpevňuje a vypíná pokožku na různých částech těla (bříško, paže, nohy, hýždě, záda).

Výborné výsledky tohoto ošetření jsou viditelné u ochablé pokožky, bříška po porodu, u partií, u kterých došlo k rychlému úbytku váhy, apod. Principem této metody je vyvolání tepelného efektu, díky kterému je stimulována tvorba nového kolagenu. Jedná se o nebolestivou, bezpečnou a vysoce účinnou metodu k vymodelování postavy a odstranění ochablé pokožky. Je vhodná jak pro ženy, tak pro muže.

Princip radiofrekvence s vakuem – 3 MAX

Naprostostá novinka na českém trhu využívající výhod podtlakových a radiofrekvenčních postupů současně. Obě technologie jsou současně použity v jedné hlavici. ZDVOJNÁSOBÍ ÚČINKY!

Radiofrekvence s vakuem je určena pro klientky, které nejsou vhodné pro ošetření kavitační  technologií neboť šířka jejich tukové vrstvy je menší než 2 cm nebo potřebují vyhladit celulidu i v pokročilé fázi, pro lifting pokožky, po těhotenství. Lze ošetřit v jednom ošetření např. břicho+ boky nebo celá stehna

Průběh ošetření a doporučení

Při ošetření terapeutka pohybuje hlavicí po ošetřované partii, vždy je nejdříve aplikované speciální serum. Klientka cítí příjemné teplo. Výsledkem je viditelně pevnější a pružnější pokožka, dále dochází ke znatelnému zmírnění projevů celulitidy, redukci objemu a celkové tonizaci pleti. Ošetření radiofrekvencí navíc podporuje krevní oběh, což je velmi příznivé pro osoby s oběhovými problémy. Jelikož je díky ošetření podpořeno lepší prokrvování tkání, dochází také k jejímu lepšímu okysličování.

Po ošetření je pokožka lehce začervenalá, nicméně tento průvodní jev zmizí v krátké době. Ošetření radiofrekvencí nemá žádné vedlejší účinky a není bolestivé, klient cítí pouze mírné teplo v ošetřované oblasti. Ihned po ošetření se klient může vrátit zpět do běžného života.

Počet ošetření záleží na stavu pokožky každého klienta a na jeho požadavcích, přičemž je doporučováno 4-6 sezení. Mezi jednotlivými ošetřeními by měl být časový odstup přibližně 7 dní.

Kontraindikace

Nemocní v terminální fázi, těhotenství, horečnaté stavy, vážná srdeční onemocnění a kardiostimulátor, rakovina, nemoci pojivové tkáně, kovové implantáty v místě ošetření .

Pokud trpíte dalšími závažným onemocněním, prosím konzultujte možnost ošetření.

Ceník

CENA 45 minut 2000 Kč
Akční nabídka 790 Kč
CENA 60 minut 2500 Kč
Akční nabídka 890 Kč
Akční nabídka 4 x 45 minut ošetření + 4 x 30 minut presoterapie 2950 Kč
Zkušební kúra kavitace, radiofrekvence 590 Kč

 Cena obsahuje vždy ošetření vybranou technologií a 30 minutovou přístrojovou lymfodrenáž.